Најденов е новото зимско засилување на Академија Пандев

28-годишниот Најденов доаѓа како слободен играч, а претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Хоризонт Турново, Работнички, Естегал, Љачи.

Бојан Најденов е најново зимско засилување за Академија Пандев пред стартот на пролетниот дел од сезоната и дополнително искуство во средниот ред.

28-годишниот Најденов доаѓа како слободен играч, а претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Хоризонт Турново, Работнички, Естегал, Љачи.

„Пандевци“ веќе ги стартуваа подготовките за вториот дел од првенството, првиот дел се одработува во Струмица, а на 24. јануари ќе замине за Анталија (Турција) каде до 7 февруари ќе се продолжи со вториот дел од припремите и се најавени шест контролни натпревари.

Тимот го напуштија Марко Рајковиќ, Марио Маслаќ и Давид Денковски, а како нови играчи беа доведени уште Ангел Гранчов и Ндуе Мујеци.

Исто така 16-годишниот Мартин Талаков кој е член на пионерската екипа на Академија Пандев и У17 македонски репрезентативец го потпиша првиот професионален договор.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ на „Ролан Гарос“ ќе атакува на 18 грен слем титула!

Прочитај повеќе

ЛШ: И унгарскиот Сегед со навивачи ќе го пречека Вардар 1961

Слободен печат

Пакјао го потврди боксерскиот меч против Мекгрегор

Слободен печат

Играч на ФМП негативен на ковид-19, откажан мечот со МЗТ Скопје Аеродром 2!

Слободен печат

Марка: Барселона одби 150 милиони евра за Ансу Фати!

Слободен печат

Лут и фрустриран: Вердаско дисквалификуван од „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Мајами не ја искористи првата „меч топка“ против Бостон (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Пандев доби „конкуренција“ во нападот на Џенова!

Слободен печат