Најдена дрога кај скопско Блаце

Вчера полициски службеници пронајдоа 180 стебла канабис во близина на селото Блаце.

„Полициски службеници од единицата за недозволена трговија во содејство со полициски службеници од други единици при СВР Скопје како и полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Блаце“ во атарот на с.Блаце кај место викано „Вражји вир“ пронајдоа 180 стебла од канабис, како и опрема за одгледување. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Прочитајте и...  Над седум милиони вработени на скратено работно време: Овој број во Германија никогаш не бил поголем!

Прочитај повеќе

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Трамп и Болсонаро разговараа за истражувањата за хидроксихлорокин

Слободен печат

Франција е на петто место по број на смртни случаи во светот

Слободен печат

Индија против наездата на скакулци се бори со дронови и противпожарни возила

Слободен печат

Австрија ќе ги отстрани нацистичките симболи од куќата на Хитлер, еве како ќе ја пренамени

Слободен печат

Се гласа масовно преку пошта во осум сојузни држави и во округот Колумбија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ОН: Талибанците во Авганистан и натаму се во близок контакт со Ал Каеда

Слободен печат

Агенција за разузнавање: Директорот Еролд Муслиу не е член на ниту една политичка партија

Слободен печат

Путин потврди дека на напад со конвенционално оружје Русија може да одговори со нуклеарно

Слободен печат

Во Италија опаѓа бројот на смртните случаи од Ковид-19

Слободен печат

Тестовите на градоначланикот на Бутел се негативни на ковид-19

Слободен печат

Османи: Секој треба да си го штити својот праг за да не влезе вирусот во неговиот дом

Слободен печат