Најден експлозив на пруга во близина на Брисел, возниот сообраќај во прекин – Слободен печат
ВестиПланета

Најден експлозив на пруга во близина на Брисел, возниот сообраќај во прекин

Обвинителството соопштило дека осомничениот нема профил кој одговара на терорист.

На пруга во близина на Брисел бил пронајден помал експлозив, поради што возниот сообраќај е во прекин, а полицијата по тој повод уапси едно лице.

Обвинителството соопштило дека осомничениот нема профил кој одговара на терорист и дека до утре нема да има повеќе информации.

Возниот сообраќај е во прекин по пронаоѓањето на торбата која не можело да биде оставена на тоа место повеќе од 24 часа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close