Најава од Град Скопје за среда: Петта фаза од авионска дезинсекција против комарци

Град Скопје во раните утрински часови на 1ѕ6 септември ќе започне со петтата фаза од авионска дезинсекција против комарци на подрачјето на главниот град.

Од Град Скопје соопштуваат дека доколку временските услови не дозволат вршење на дезинсекција, истата ќе се изврши во ист термин во некој од наредните денови во временските  услови ќе бидат поволни.

Град Скопје апелира до пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Прочитајте и...  Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Прочитај повеќе

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска

Србија 65 новозаболени од Ковид-19, еден починат

Слободен печат

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Слободен печат

Нови рестрикции во Германија, на приватни собири до 25 лица

Маријана Митровска

Напаѓачот планирал да ги запали просториите на редакцијата „Шарли ебдо” во Париз, но ја згрешил адресата

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СДСМ за изнесените ставови на Мицкоски: Дрско лаже дека биле ветени четири викенди без ДДВ

Слободен печат

Со температура и симптоми на ковид-19, рентген техничар одел на работа, се чекаат тестовите за уште тројца вработени

Слободен печат

Мицкоски: Бараме четири викенди без ДДВ, покачување на пензиите

Маријана Митровска

Порошенко, кој ја предводеше Украина, заразен со коронавирус

Слободен печат

Шеик Наваф е новиот емир на Кувајт

Слободен печат

СИРИЗА бара од Мицотакис веднаш да ги донесе во Парламентот договорите со Северна Македонија

Слободен печат