Надежите поразени од Шпанија – Слободен печат
СпортФудбал

Надежите поразени од Шпанија

Младата репрезентација на Македонија е поразена од селекцијата на Шпанија со 3:0 во квалификациите за ЕП 2021.

Ова е прв пораз за избраниците на селекторот Благоја Милевски во четвртото коло го доживеаја првиот пораз, откако претходно забележаа двте победи (Црна Гора, Фарски Острови) и реми (Казахстан)

Шпанците поведоа со голот на Гарсија во седмата минута, а во 46. минута „фуријата“ ја зголеми предноста по автоголот на Руфати. Конечниот резултат го постави Педросо во 87. минута…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.