Надежите поразени од Шпанија

Младата репрезентација на Македонија е поразена од селекцијата на Шпанија со 3:0 во квалификациите за ЕП 2021.

Ова е прв пораз за избраниците на селекторот Благоја Милевски во четвртото коло го доживеаја првиот пораз, откако претходно забележаа двте победи (Црна Гора, Фарски Острови) и реми (Казахстан)

Шпанците поведоа со голот на Гарсија во седмата минута, а во 46. минута „фуријата“ ја зголеми предноста по автоголот на Руфати. Конечниот резултат го постави Педросо во 87. минута…

Прочитајте и...  Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Прочитај повеќе

Де Бласио: „УС Опен“ ќе се одржи, но без публика!

Слободен печат

Анри клечеше осум минути и 46 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо немаше трпение и веднаш ја напушти прес конференцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибра: Ова не е „големиот Милан“, не сум играч за Лига Европа!

Слободен печат

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат