Надал ужива во Париз, Ѓоковиќ го фаќа нервоза - Слободен печат

Надал ужива во Париз, Ѓоковиќ го фаќа нервоза

Ѓоковиќ заедно со Тим одбија да се вратат на теренот поради неидеалното време за игра и одлучија да го напуштат тенискиот комплекс.

Како што тениските фанови предвидуваа ново финале меѓу Ѓоковиќ и Надал, истото би можело и да не се случи, а причината би се викала Доминик Тим кој до сега има еден одличен турнир.

До моментот на прекинот, Австриецот имаше позитива, најпрвин првиот сет го освои со убедливи 6:2.

Возврати Србинот на сличен начин и израмни на 1:1 во сетови освојувајќи го вториот со 6:3, а во третиот Тим водеше со 3:1 во гемови.

Прочитајте и...  Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Организаторите соопштија дека мечот ќе биде продолжен в сабота, но не е познат точниот термин. Претходно Рафаел Надал многу полесно од очекувањата го совлада својот голем ривал и пријател, Роџер Федерер.

Да додадеме уште дека женското финале меѓу Барти и Вондрушова ќе започне од 15.00 часот.

Прочитај повеќе

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат

НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Слободен печат

Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Слободен печат

Прво грен слем полуфинале за Зверев, Халеп меѓу четирите најдобри за помалку од еден час

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Слободен печат

24 поени на Ембид во дресот на Коби „24“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × 3 =

Прочитај повеќе

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

Слободен печат

И Италијанците се чудат, каде си Несторовски?

Слободен печат

Солскјер потврди: Алексис се враќа во Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат