Надал однапред знаеше дека ќе слави на Ролан Гарос (ФОТО)

Рафаел Надал со победата од 3:1 во сетови над Доминик Тим го освои својот 18. Гран слем трофеј и дури 12. на Ролан Гарос што претставува неверојатно достигнување.

Шпанецот уште пред стартот на Гран слем турнирот, имаше добро претчуство дека повторно ќе го крене шампионскиот трофеј. Доказ за тоа е фотографијата која ја сликаше пред стартот на турнирот но поради суеверие не ја објави се до завршувањето на турнирот.

Тој фотографираше столче со бројот 12 на стадионот „Филип Шатрие“ каде и се одигра финалето.

“ Фотографијата мораше да чека 15 дена од моментот кога ја наравивме. Моето седиште на Ролан Гарос“, напиша Надал на фотографијата која ја прикажа на својот профил на Инстаграм.

Прочитајте и...  Хрватски ватерполист ја насмеа и одушеви јавноста од изолација! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Наместо во карантин, Систо возеше 27 часа до Копенхаген

Слободен печат

Фудбалскиот клуб Барселона донира 30.000 заштитни маски

Слободен печат

Хрватски ватерполист ја насмеа и одушеви јавноста од изолација! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најстариот селектор и уште 400 вработени добија откази поради пандемијата

Слободен печат

Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Слободен печат

Почина голема фудбалска надеж на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Слободен печат

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен печат

Џеко ќе добие сериозна конкуренција во нападот на Рома?

Слободен печат

Кристијано Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра!

Слободен печат

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македа: Сега не е приоритет двомечот против Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат