Надал нема да игра сè до „Вимблдон“

Во последните две изданија на Грен слемот во Лондон, шпанскиот тенисер Надал беше задоволен од своите игри.

– Сакам да играм на трева, но јас не можам да настапувам во континуитет подолго време како што тоа го правев пред 8-10 години. Значи, нема да играм сè до Вимблдон – изјави Надал.

Во изминатиот период успеа да го освои трофејот на Грен слем турнирот во Париз со победата во финалето над Доминик Тим.

Наредниот Грен слем турнирт „Вимблдон“ ќе се одржи во периодот од 1-14 јули 2019 година.

Прочитајте и...  Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Прочитај повеќе

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат