Над сто заболени меѓу кои и 15 туристи денес во Црна Гора

Во Црна Гора во изминатите 24 часа се регистрирани 132 нови случаи на заразени од коронавирус, меѓу кои има и 15 туристи, соопшти тамошниот Институт за здравје.

За првпат од мај месец во Црна Гора бројот на позитивни ковид тестови надмина 100.

Од почетокот на пандемијата во Црна Гора се регистрирани 101.061 заболен, а починаа 1.624 лица.

 

Видео на денот