1.1 C
Скопје

Над 26.000 новозаразени во Русија, 569 лица починаа – најмногу од почетокот на пандемијата

Во последните 24 часа во Русија од ковид-19 починале 569 лица починаа, најмногу за еден ден од почетокот на епидемијата.

Од последниот пресек потврдени се уште 26.402 новозаразени, соопшти кризниот штаб во Москва.

Досега во Русија биле заразени 2.322.056 лица, а 40.464 починале.

Прочитајте и...  „Зелено сценарио“ до 2040 година: За енергетска транзиција се неопходни инвестиции меѓу 800 и 900 милиони евра годишно

Поврзани вести

Мина „мазно“ во Сенатот: Ентони Блинкен е нов шеф на американската дипломатија

Слободен печат

СДСМ: Зад бојкотот и саботажата на пописот стои Груевски, Мицкоски е само извршител

Слободен печат

Црна Гора ќе повлече седум амбасадори: Меѓу отповиканите и Тарзан Милошевиќ од Србија

Слободен печат

Двојно повеќе жртви од Втората светска војна: Над 100.000 смртни случаи во Велика Британија од ковид-19

Слободен печат

Hello, Moscow calling: Прв телефонски разговор меѓу Путин и Бајден по трансферот на власта во Вашингтон

Слободен печат

Бајден уверен: „Северен тек 2“ е лош договор за Европа

Слободен печат

Остави Коментар