-4 C
Скопје

Над 150 нови случаи на Ковид-19 во Грција

Од почетокот на епидемијата регистрирани се 5.421 заразени лица, а починаа вкупно 211.

Во Грција веќе петти ден има троцифрен број нови случаи на Ковид-19, а во изминатите три дена бројот на новозаразени е над 150.

Националната организација за јавно здравје на Грција денеска соопшти 152 нови случаи, од кои 22 се по тестовите направени на влезните точки во земјата, а почина уште едно лице, јави дописничката на МИА од Атина.

Од почетокот на епидемијата регистрирани се 5.421 заразени лица, а починаа вкупно 211.

Според грчките медиуми, најголемиот број од денешните нови случаи се во Солун – 43, во областа Атика, поширокиот регион на Атина има 22 , а останатите се во различни делови на Грција.

Прочитајте и...  Гаши: Државата да се ослободи од стравот дека расте бројот на една етничка заедница

Поврзани вести

Ердоган најави радикални реформи во економијата и судството

Слободен печат

Усвоен планот за распределба на административните службеници во земјава

Слободен печат

Помпео: Мултикултурализмот не е својствен за Америка

Слободен печат

Јанша: Вакцинација на 70 отсто од населението во Словенија до почетокот на летото

Слободен печат

Фрчкоски: Би било добро вакцинацијата да започне што побрзо

Слободен печат

РАСТЕ ТЕНЗИЈАТА ВО ВАШИНГТОН: Откриени се десничари во редовите на Националната гарда кои требало да ја обезбедуваат инаугурацијата!

Слободен печат

Остави Коментар