Начевски и Николов судат во Келн

Македонските судии, Николов и Начевски, уште еднаш добија потврда дека прикаѓаат во ракометната судиска елита и ќе бидат дел од завршниот фајнал фор турнир во Келн.
Николов и Начевски ќе го судат првото полуфинале помеѓу Веспрем и Киелце (15.15 л.) кое треба да се одиграна 1 јуни.

Во второто полуфинале помеѓу Вардар и Барселона (18 ч.) правдата ќе ја делат Сондорс и Лицис од Летонија.

Финалниот натпревар ќе го судат германските судии Ларс Гајпел и Маркус Хелбиг.

Прочитајте и...  Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски