Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Најдобрата македонска судиска двојка, Славен Николов и Ѓорѓи Начевски и Славе Николов конечно добија потврда за квалитетот, тие ќе го судат финалниот натпревар на Европското првенство кој ќе се одигра в недела од 16.30 часот.

Ваквата одлука на челниците на ЕХФ е доказ дека Начевски и Николов одлично си ја завршија досегашната работа на ЕП и дека се дел на ракометниот судиски крем.

Ова ќе биде прво финале за Начевски и Николов на едно сениорско натпреварување, тие досега судеа финале на Светско младинско првенство.

Исто така, сигурно Начевски и Николов ќе добијат место и за Олимписките игри во Токио, каде што ќе ја делат правдата на натпреварите.

Прочитајте и...  Колку чини еврото денеска?

Прочитај повеќе

Илон Маск пред Ворен Бафет, го зазема седмо место на листата на милијардери на „Блумберг”

Слободен печат

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат

Димитров и Царовска возеа велосипеди низ Скопје: Возиме сите напред кон ЕУ, таму каде што припаѓаме (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Што снимаш ти мајмуне- нападната новинарската екипа на Ал Џезира (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ за Ројтерс: Се исплатеа напорите на Германија и Франција, прва релативно оптимистична вест (ФОТО)

Слободен печат

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Димитров: Долго време сме низ тунелот, на еден чекор сме до пристапни преговори со ЕУ

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат

Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Слободен печат

АВМУ до медиумите: Од недела на полноќ почнува изборниот молк

Слободен печат

Изминатата седмица во Охрид 29, во Струга 55 потврдени случаи на Ковид-19

Слободен печат