Набавени две нови возила со кои ќе се одржува хигиената во Општина Кисела Вода

Општина Кисела Вода ​со цел да го подигне нивото на чистотата и хигиената на својата територија, набави две нови возила со прскалки за чистење под висок притисок.

Сезонските работници, со возилата секојдневно ги мијат улиците и тротоарите кои се во надлежност на Општината. Паралелно со ова, тие вршат и расчистување на отпадоците по должината на улиците. Со овие активности видно ќе се придонесе за чиста животна средина.

За набавката, Општината обезбеди средства преку Проектот за подобрување на општинските услуги МСИП, кој го спроведува Министерството за финансии со поддршка од Светска банка и од Бирото за регионален развој.

Прочитајте и...  Путин предлага дополнителни причини за разрешување сенатори и пратеници

Поврзани вести

Катанци се редат: Уште една земја воведува карантин

Слободен печат

Владејачката партија Грузиски сон води на денешните изборите

Слободен печат

Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Слободен печат

ВИДЕО: Фатен еден осомничен за нападот во Лион, каде беше ранет грчки свештеник

Слободен печат

Милер: Доколу победи Трамп ќе се заострат правилата за влез на имигранти во САД

Слободен печат

Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулатни возила, бесни од опозицијата

Слободен печат

Остави Коментар