5 C
Скопје

На Владо Георгиев му ја укинааа забраната од 10 години за влез во Црна Гора

Министерот за внатрешни работи Сергеј Секуловиќ донесе решение со кое се укинува забраната за влез во Црна Гора на пејачот Владо Георгиев.

Управата на полицијата соопшти во август минатата година дека Георгиев бил вратен за Босна и Херцеговина од преминот Ситница „поради забрана за влез во Црна Гора“.

„На Владо Георгиев согласно членот 8 од Законот за странци му беше забранет влезот во Црна Гора“, наведоа тогаш од Управата на полицијата.

Во образложението на решението за забрана за влез на музичарот беше наведено дека „тоа го бараат принципите за национална, односно внатрешна безбедност или јавното здравје“.

Владо Георгиев доби 10-годишна забрана за влез во Црна Гора!

Прочитајте и...  Бредли Купер и Ирина Шајк по скоро две години видени повторно заедно

Поврзани вести

„Битлси“ ќе се изучуваат во склоп на магистерски студии на Универзитетот во Ливерпул

Слободен Печат

Миа Фароу призна дека Вуди Ален ѝ бил најголемата грешка во животот

Слободен печат

Вака живее денес Сузан Бојл: На сметката има милиони, го смени изгледот и не сака да се мажи

Слободен печат

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 февруари: Денеска никој нема да остане рамнодушен на вашиот шарм

Теодора Циклевска

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

Остави Коментар