На Табановце се чека од 30 до 45 минути

Табановце / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

За излез од земјава на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница се чека од 30 до 45 минути, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

Видео на денот