На Табановце се чека еден час, на ГП Богородица 30 минути

ГП Табановце фото архива на Слободен печат

На ГП Табановце, за излез од државата, попладнево се чека околу еден час, а на ГП Богородица 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.

Извор: МИА

Видео на денот