На сопругот му направила кафеана во дворот: Поинаку не можев да го задржам дома - Слободен печат

На сопругот му направила кафеана во дворот: Поинаку не можев да го задржам дома

Британецот Пол Тапер, инженер од Девон, oтсекогаш сакал да оди во локалната кафеана, но неговата сопруга Џејн (48) мислела дека премногу време поминува таму, па затоа му изградила паб во дворот на семејната куќа.

Оваа мајка на три деца и медицинска сестра во професијата, покрај тоа што сака да го гледа својот сопруг дома, вели дека ќе организира и забави за пријатели и семејство во овој паб. Пабот го нарекла „The Doghouse Inn“

– Мојот сопруг Пол отсекогаш сакаше малку да скокне во локалата кафеана, и никако не можев да го задржам дома. Размислував и дојдов до идеја да изградам сопствена кафеана во дворот. Кога ме прашуваат каде е мојот сопруг, им велам „во куќата за кучиња (што е израз кој се користи за некој што не бил добар или кој е казнет).“ – рече таа.

Таа исто така открила колку ја чинело тоа.

„Најскапо беше да се израмни дворот и тоа чинеше 15.000 фунти, а почетната изградба на кабината чинеше околу 2700 фунти.“

Со пабот не е воодушевен само сопругот на Џејн, туку и нивните деца Том (31), Лорен (24) и Џек (26), кои велат дека долгорочно ќе заштедат пари на алкохол зашто ќе се дружат во сопствениот паб.

profimedia

Прочитај повеќе

Вториот MINI ONE од МИНИ И МАКСИ отпатува за Тетово

Слободен Печат

Идеи за детски роденденски подароци

Јасмина Кантарџиева Димков

Cyrillic го имаат хитот за 2020 година: „Твоите очи Лено мори“ во модерен дип-хаус звук! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направете совршени „Спринг ролс“ (Рецепт)

Слободен печат

Дали ќе ви недостигаат Хари и Меган?, несигурен одговор на Камила, сопругата на принцот Чарлс.

Слободен печат

Лоши денови за хороскопските знаци во 2020 година

Слободен печат

Остави Коментар

five × four =

Прочитај повеќе

Најголемиот сендвич на светот: Две парчиња леб и 12,724 километри планета Земја меѓу нив

Слободен печат

Супермоделот Ешли Грем роди синче

Слободен печат

Најдобрата храна за бремени жени

Слободен печат

Хари пристигна во Канада каде ќе започне нов живот со Меган и Арчи

Слободен печат

Направете Златно млеко – еликсир за долг и здрав живот

Јасмина Кантарџиева Димков

Хороскоп за 21 јануари – Погледнете што ви носи денешниот ден!

Еспресо