На сопругот му направила кафеана во дворот: Поинаку не можев да го задржам дома

Британецот Пол Тапер, инженер од Девон, oтсекогаш сакал да оди во локалната кафеана, но неговата сопруга Џејн (48) мислела дека премногу време поминува таму, па затоа му изградила паб во дворот на семејната куќа.

Оваа мајка на три деца и медицинска сестра во професијата, покрај тоа што сака да го гледа својот сопруг дома, вели дека ќе организира и забави за пријатели и семејство во овој паб. Пабот го нарекла „The Doghouse Inn“

– Мојот сопруг Пол отсекогаш сакаше малку да скокне во локалата кафеана, и никако не можев да го задржам дома. Размислував и дојдов до идеја да изградам сопствена кафеана во дворот. Кога ме прашуваат каде е мојот сопруг, им велам „во куќата за кучиња (што е израз кој се користи за некој што не бил добар или кој е казнет).“ – рече таа.

Прочитајте и...  Маја, Адријана, Билјана и Весна, жени со јасна визија  

Таа исто така открила колку ја чинело тоа.

„Најскапо беше да се израмни дворот и тоа чинеше 15.000 фунти, а почетната изградба на кабината чинеше околу 2700 фунти.“

Со пабот не е воодушевен само сопругот на Џејн, туку и нивните деца Том (31), Лорен (24) и Џек (26), кои велат дека долгорочно ќе заштедат пари на алкохол зашто ќе се дружат во сопствениот паб.

profimedia

Прочитај повеќе

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски