На скопски аеродром пронајдено починато лице

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера на 19.09.2020 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.40 часот, во близина на тоалетите на Граничен премин Меѓународен aеродром Скопје, од обезбедувањето на аеродромот бил пронајден починат А.Х.(67) од Шведска.

Од лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

Увид извршила екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Прочитајте и...  Поради дискриминаторски содржини МОН го повлече учебникот по Mакедонски јазик за петто одделение

Поврзани вести

Со позитивен корона тест, но лесни симптоми и Марјан Забрчанец

Детално за мерките и казните – маските се задолжителни секаде, без нив – 20 евра

Слободен печат

Прекин на струја ги „скокнал“ вредностите на ПМ 10 во Кичево, еве како

Слободен печат

Собранието ги усвои новите мерки во борбата против Ковид-19

Слободен печат

Д-р Пановски објасни зошто се неопходни ригорозни мерки

Слободен печат

Позитивна на корона и пратеничката Славјанка Петровска

Марина Дамческа

Остави Коментар