НА СИТЕ ИМ Е НЕПРИЈАТНО ОД НИВ: Зошто пријателите ги избегнуваат Меган и Хари? – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

НА СИТЕ ИМ Е НЕПРИЈАТНО ОД НИВ: Зошто пријателите ги избегнуваат Меган и Хари?

Тие не се грижат за впечатокот кој го оставаат пред пријателите благородници

Принцот Хари и војвотката Меган се неисцрпна тема на британските таблоиди, а во тоа најмногу придонесуваат со своето кршење на сите кралски правила.

Хари е доста далеку во линијата за тронот и е свесен дека шансите да стане крал се речиси невозможни, па затоа и не се грижи многу за своето јавно однесување, особено откако се ожени со поранешната актерка, Меган Маркл.

Наводно, нивните пријатели веќе не ги повикуваат на настани бидејќи не ги почитуваат најосновните правила, како што е разделеното седење. На вакви настани партнерите седат еден спроти друг, но Меган и Хари освен што се еден до друг, често се бакнуваат и се допираат, а тоа се смета за непристојно во високите сталежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close