На први декември, Скопје ќе блесне во новогодишен сјај

Фирмата „Линк Медиа“, која го доби тендерот за новогодишно украсување на Скопје, која ја доби отворената јавна набавка за изработка и реализација на проект за декорирање и украсување по повод Нова година, веќе започна да ги поставува новогодишните светилки и украси.

Градоначалникот Петре Шилегов денеска објави дека Скопје ќе светне на први декември.

– Украсувањето е веќе започнато, со цел Скопје да светне на први декември, а граѓаните да можат подолг период да уживаат во новогодишното расположение. Во рамки на украсувањето на плоштад „Македонија“ ќе биде поставена и Новогодишна елка, а ќе се организира зимска населбата Винтерленд, каде, слично како лани, ќе има куќички украсени во новогодишен амбиент и сцена на која ќе се организираат настапи.

Прочитајте и...  Николоска: На 15 јули ти одлучуваш, избери иднина

Прочитај повеќе

Ѓукановиќ: Односите со Белград не се добри

МИА Агенција

Николоска: На 15 јули ти одлучуваш, избери иднина

МИА Агенција

Во Индија рекорден пораст на новозаразени со коронавирусот

МИА Агенција

Отец Партениј хиротонисан за нов епископ на МПЦ-ОА

МИА Агенција

Николовски: На 15 јули одлучуваме за нашата иднина

МИА Агенција

Спасовски од Куманово: Излезете на гласање безбедно е, изберете сигурност

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандемијата на коронавирусот во светот не слабее

МИА Агенција

Нови „бомби“ за Мицкоски, ги убедувал независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да не гласаат за законот за ОЈО

Слободен печат

Димковски: Консолидација на земјоделско земјиште е државна политика

МИА Агенција

Реконструирана улицата „Александар Урдаревски” во Бутел

МИА Агенција

Во Мексико, повеќе од 6.000 новозаразени со Ковид-19

МИА Агенција

Победа на Бајден и Трамп на примарните избори во Луизијана

МИА Агенција