На први декември, Скопје ќе блесне во новогодишен сјај – Слободен печат
ВестиСкопје

На први декември, Скопје ќе блесне во новогодишен сјај

Исто како лани, на плоштад ќе има Винтерленд

Фирмата „Линк Медиа“, која го доби тендерот за новогодишно украсување на Скопје, која ја доби отворената јавна набавка за изработка и реализација на проект за декорирање и украсување по повод Нова година, веќе започна да ги поставува новогодишните светилки и украси.

Градоначалникот Петре Шилегов денеска објави дека Скопје ќе светне на први декември.

– Украсувањето е веќе започнато, со цел Скопје да светне на први декември, а граѓаните да можат подолг период да уживаат во новогодишното расположение. Во рамки на украсувањето на плоштад „Македонија“ ќе биде поставена и Новогодишна елка, а ќе се организира зимска населбата Винтерленд, каде, слично како лани, ќе има куќички украсени во новогодишен амбиент и сцена на која ќе се организираат настапи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close