24.8 C
Скопје

На професорка во водата и ставиле сретство за дезинфекција, таа завршила во болница

Професорката на задарската школа за применета уметност и дизајн заврши во болница откако еден од студентите истурил сретство за дезинфекција во нејзниот пијалок.

Насилникот наводно истурил средство за дезинфекција во шишето со вода, па професорката морал да побара медицинска помош откако ја испил содржината.

После лекувањето во Општата болница во Задар, таа е пуштена на домашно лекување.

– Полицијата има информации за наведениот настан и спроведува истрага со цел да се утврдат сите релевантни околности за понатамошна обработка – вели портпаролот на полицијата во Задар, Ивана Грбин.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар