На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Шпанската „Марка“ објави како би требало да изгледа летниот преоден рок во Мадрид пред стартот на новата натпреварувачка сезона 2020/21.

Српскиот интернационалец Лука Јовиќ дојде во Реал за 60 милиони евра, но истите не ги оправда во минатата сезона во која реализираше само два голови.

„Кралевите“ затоа ја разгледуваат опцијата да вратат дел од вложеното и го продаде Јовиќ веќе во овој преоден рок. Како алтернативи се шпекулираат Милан, Јувентус, Њукасл, Лестер и Херта.

На оваа трансфер листа се очекува осум фудбалери сигурно да го напуштат клубот, а тука се уште девет играчи кои се во т.н. „жолта зона“ и можно е да бидат продадени, тука се Лука Јовиќ, Лука Модриќ, Лукас Васкез, Начо…

Прочитајте и...  Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Како главни приоритети за заминување од „Сантјаго Бернабеу“ се Герет Бејл и Хамес Родригез, кои се „отпишани“ кај Зинедин Зидан, а имаат огромни плати и претставуваат само губиток за клубот.

Покрај нив, во „црвената зона“ се и Мариано, Борха Мајорал, Оскар, Рениер, Регилон и Ваљехо.

Од напаѓачите само Бензема, Родриго, Асенсио, Винисиус и Азар се сигурни, односно тие не се на продажба.

Кога е во прашање средниот ред, на продажна не се Каземиро, Валверде, Крос и Одегард, додека во одбраната сигурни се Варан, Милитао, Рамос, Менди, Марсело и Карвахал, а од голманите Куртоа и Лунин.

Прочитај повеќе

Мурињо пред три години во Скопје го водеше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат