На пристаништето во Хвар допловил брод со мртов маж: Уште четири лица во тешка состојба – Слободен печат
ВестиРегион

На пристаништето во Хвар допловил брод со мртов маж: Уште четири лица во тешка состојба

Меѓу лицата пренесени во болница се и две деца, а како што се наведува, најверојатно се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“.

Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради лоша здравствена состојба, соопшти полицијата на Сплитско-далматинската жупанија.

Меѓу лицата пренесени во болница се и две деца, а како што се наведува, најверојатно се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“.

Мажот починал пред да пристигне брза помош, додека две деца во тешка состојба биле пренесени со хеликоптер до детскиот оддел во болницата во Сплит.

Хеликоптерот подоцна се вратил по уште две лица кои се чувствувале добро и биле пренесени во одделот за инфективни болести.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close