На повидок излез од ќорсокакот – Софија ќе деблокира, Брисел ќе гарантира

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– На повидок излез од ќорсокакот – Софија ќе деблокира, Брисел ќе гарантира, Македонија да го исполни Договорот за добрососедство

– Д-р Караџовски, претседател на Комисијата за заразни болести – Од бројките зависи дали ќе носиме маски на отворено

– Ќе има ли трета доза вакцина за тие што не развиле антитела од „Синофарм“?

– Фондот за осигурување на депозити нема прв да се обесштетува – Уставниот суд одлучи во корист на штедачите на Еуростандард банка

– Авторите на учебници го „кредитираат“ МОН – Хонорарите мизерни ама и „развлечени“!

– Малта е првата европска земја којашто прогласи колективен имунитет

– Кој е младиот блогер, поради кој властите во Минск грабнаа цел авион?

 

Видео на денот