На подрачјето на СВР Велес, од вчерашните 353 лица во самоизолција денеска бројот е намален на 185

На територијата на СВР Велес во кој се вклучени Велес, Кавадарци и Негототино вчерашната бројка на 353 лица во самоизолација под контрола на полицијата денеска е намалена за скоро половина на 185 лица. Од нив денеска најмалку лица во самоизолација се во Неготино – 30 лица, во Кавадрци – 69 и во Велес – 86 лица.

Инаку во изминатата ноќ за време на полицискиот час на територијата на СВР Велес, имало 5 прекршувања на полицискиот час од кои три во Велес и две во Неготино, а во Кавадарци немало ниту едно прекршување. Но затоа, претходната ноќ најмногу 5 прекршители на полицискиот час беа во Кавадарци, а три беа во Велес.

Прочитајте и...  Уличните продавачи на Лице в лице се враќаат на улиците (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Белгија има најголема стапка на смртност од коронавирусот заради „непотврдените случаи“

Слободен печат

Царовска: Владата со посебна сериозност ги разгледува барањата на странските инвеститори

Слободен печат

Реисот Сулејман Реџепи разрешен од функцијата

Слободен печат

Спасовски: Вонредната состојба го детерминира датумот на изборите

Слободен печат

Апелација расправа за жалбите за пресудите од 27 април, одбраната бара изземање на судиите

Слободен печат

Димитров: Со координативен пристап ќе ги пребродиме последиците од кризата предизвикана од Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Златото ја сака кризата: Зошто некога е добро да инвестираме во овој благороден метал?

Слободен печат

Три смртни случаи, 25 новозаболени лица од кои најмногу во Скопје

Слободен печат

Добри вести од Кипар: Доколку сте позитивни на коронавирус за време на одморот, сите трошоци ќе ви бидат платени

Слободен печат

Вучиќ: Одлуката на Црна Гора да не им се дозволи влез на граѓаните на Србија е политичка

Слободен печат

Чулев најтешко го доживувал моментот кога одредени колеги од Владата и од МВР ја злоупотребувале полицијата за остварување на „одредени политички цели“

Слободен печат

Димески: МТСП не постапува по барањето за упис на легитимен претседател на Синдикатот на работниците за сообраќај и врски

Слободен печат