На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на инцидентот

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР Тетово.

– Непознат мотоцикл удрил во велосипед „ортлер” што го управувал 64-годишниот тетовец А.А. и веднаш го напуштил местото. Во несреќата, велосипедистот здобил тешки телесни повреди и бил пренесен  во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош. На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово, потенцираат од полицијата.

СВР Тетово вчера бележи и сообраќајна незгода пред наплатна станица Желино, каде товарно моторно возило „нисан” со скопски регистарски ознаки, управувано од Ч.Б.(53) од Скопје излетало од коловозот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот Д.С.(36) од Скопје завршил со телесни повреди, по што биле пренесени во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош.

Прочитајте и...  Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Прочитај повеќе

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција

Повреден тракторист на падините на Огражден