На мечот со Хрватска: Роналдо, каде ти е маската? (ВИДЕО)

Португалската репрезентација и без својата најголема ѕвезда Кристијано Роналдо во рамките од Лигата на нации со 4:1 ја совлада Хрватска.

Роналдо го гледаше натпреварот од трибините на стадионот „Драгао“ во Порто и ја даваше поддршката.

Како што е објавено, Португалецот од бизарна причина го пропушти овој меч против „коцкестите“, откако го каснала пчела.

Еден од најдобрите фудбалери во светот повторно се најде во центарот на вниманието, женско лице (одговорно за организацијата на мечот) го опомена Роналдо да ја стави маската со цел да се почитува протоколот во борбата против ширењето на коронавирусот.

Прочитајте и...  Во Тотенхем веќе се гледа „печатот“ на Мурињо, минимален триумф над Барнли

Но, по се изгледа не беше опоменат само играчот на Јувентус, најверојатно уште неколку други португалски репрезентативци го направија истото.

Поврзани вести

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Хабиб не може без борба: Повторно ќе бидам на врвот!

Слободен печат

Остави Коментар