На „кралевите“ ќе им биде пеколно тешко, во Реал незадоволни од повторената жрепка

Европската фудбалска куќа (УЕФА) денеска одлучи да се повтори жрепката за осминафиналето во Лигата на шампионите, што предизвика огромни реакции. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во понеделникот во 12 часот беше одржана првата жрепка, но УЕФА набрзо ја призна грешката, па во 15 часот беше закажана и направена нова жрепка. Со низа пропусти … Продолжи со читање На „кралевите“ ќе им биде пеколно тешко, во Реал незадоволни од повторената жрепка