На копачките напишал „душо“ и го ставил знамето на нејзината земја: Како започна љубовната приказна на Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ (ФОТО)

Српската тенисерка Ана Ивановиќ која има освоено голем број на титули неколку пати е прогласена за најубавата спортистка на светот, на 12 јули 2016 година стана сопруга на познатиот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер.

профимедиа

Познатиот пар вчера прослави 4-годишнина од својот брак кој го склопија во Венеција, а на 13 јули наредниот ден склопиле и црквен брак во овој романтичен град. Нивната љубов ја гледа целиот свет и таа важи за една од најсложните врски на познатите. Како круна на нивниот брак тие ги имаат двата сина Леон и Лука, а нивната љубов започнала ненадејно.

Врската на тенисерката и фудбалерот германските медиуми ја откриле кон почетокот на септември 2014 година, а нивната тајна романса ја „издал“ тренерот на кошаркарите од Баерн, Светислав Пешиќ.

Прочитајте и...  Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)
профимедиа

„Мојот пријател Бастијан Швајнштајгер и Ана Иванович се во емотивна врска, а ги запозна мојата ќерка Ивана. Нека се сакаат децата и држат за рака“, рекол тогаш Пешиќ.

Веста одекна како бомба и од тој момент сите сакаат да ги знаат деталите за нивната врска.

profimedia

Сепак, на почетокот не било лесно. Германците не биле спокојни бидејќи Бастијан не бил повеќе, со сега веќе поранешната девојка Сара Брандер, додека на фановите на Ана им требало време да го прифатат фудбалерот.

Бастијан многу брзо на сите начини започнал да ја покажува својата љубов спрема Ана.

Прво на копачките го напишал нејзиното име, датумот на почетокот на врската со неа (05.09.2014) и „душо“, зборот со кој се обраќа кон својата девојка, над српското знаме.

Прочитајте и...  Едноставен рецепт и за најнеискусните: Рижото со печурки
инстаграм

Швајнштајгер започнал да ја следи Ана ширум светот, додека од публиката ѝ пружал поддршка и навивал со целото срце од трибините.

Денес, после 4 години неизмерна љубов и внимание, српскиот зет на својот инстаграм-профил објави момент додека бирал еден од најромантичните подароци за својата сопруга – цвеќе во најразлични нијанси.

Очигледно дека нивната љубов со текот на годините станува посилна и дека меѓусебно се прават многу среќни.

Прочитај повеќе

Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Слободен печат

И жените не се искрени во сексот: Ова се петте најчести лаги што ги кажуваат!

Васко Спасоски

Неверојатниот живот на Маја Плисецка, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат