На Клинички пренесен тешко повреден велосипедист

На 30.10.2020 во 17.25 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул. “Филип Втори Македонски“ во Битола товарно моторно возило „Форд транзит“ со битолски регистарски ознаки, управувано од П.К.(42) од Битола, удрило во пешак С.А.(67) од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.А. кој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Хаос во „8 септември“: Гужви и турканици пред ковид-центарот

Поврзани вести

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian