На ГП „Долно Блаце“ уапсено лице барано од Интерпол

На Граничниот премин „Долно Блаце“ е лишено лице кое било барано со потерница од Интерпол, информира МВР.

-На 10.11.2019 во 11.10 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен Ф.К.(44) од Р.Албанија, затоа што при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција со мерка „апси“ по барање на Интерпол- наведува во дневниот билтен МВР.

Ф.К. бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Прочитај повеќе

Полицијата привела лице од Ѓорче Петров за нарушување на јавен ред и мир

Слободен печат

Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

Слободен печат

Немил настан во Делчево: Почина 6- годишно дете по пад од трактор

Слободен печат

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат