На Дел Потро не може да крене глава од проблеми: Убавата Софија се раздели со Аргентинецот (ФОТО)

Двојката неодамна ја прекина врската која ја започна во декември 2018 година.

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро речиси целата кариера мака мачи со повредите поради кои во последните две години одигра само неколку турнири, а карантинот му донесе проблеми и во приватниот живот.

Дел Потро и Софија Мартинез ја прекинаа врската и тоа за време на карантинот.

– Да, вистина е. Хуан и јас раскинавме – изјави убавата Софија во шоуто „Los Angeles de la Mancanza“ и притоа потврди дека од Велигден повеќе не живеат заедно.

– Не знам што навистина се случи. Мислам дека периодот на изолација влијаеше на двајцата. Јас по Велигден заминав да живеам кај мајка ми и оттогаш воопшто не комуницираме, дури ни преку пораки.

View this post on Instagram

Últimos días de calorcito lindo? No sabemos. Últimos días de cuarentena? Tampoco lo tenemos claro… lo que si sabemos es que tenemos que cuidarnos y cuidar a los otros! Y en eso estamos no? Con más o menos paciencia, con días más alegres que otros, REencontrandonos, REconectandonos, REestructurandonos, REplanteandonos, y podría seguir con más “RE”. (xq encima en cuarentena todo es un montón!🤣) pero básicamente quiero invitarlos a reflexionar un poquito más allá de la diaria. Aprovechar este tiempo para invitarlos a expandir nuestras conciencias, abrir un poquito más nuestras mentes y preguntarnos ᴘᴀʀᴀ ǫᴜᴇ ɴᴏs ᴇsᴛᴀ ᴘᴀsᴀɴᴅᴏ ᴇsᴛᴏ Me intriga saber que piensan? Que cosas se preguntan en estos días? Sienten que están cambiando en algo? Y no se trata de ser o no espirituales, voy incluso más allá. Que se haya “parado el mundo” así por que si (?) no me entra en la cabeza, tiene que tener algún sentido, no creen? O por lo menos que nosotros los humanos le encontremos algo y podamos sacarle el lado positivo a todo esto… Me encantaría leerlos!!! Y después voy a “jugar” a cuantos días puedo estar sin usar esta red social 🤓 (?) que dicen? Alguien ya lo intento? Besos, abrazos y mucho ᴀᴍᴏʀ para todos 💫🧚🏻‍♀️🙏🏼

A post shared by sᴏғɪ ᴊᴜᴊᴜʏ (@sofijuok) on

 

 

Прочитајте и...  Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Прочитај повеќе

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат

Антиќ, Мекејлеб и Илиевски во изборот на ФИБА Евробаскет „дрим-тим“!

Слободен печат

Бартомеу ги отвори картите: Нејмар не доаѓа во Барселона

Слободен печат