На четири знаци им пристигнуваат пари до 31 јануари! Еве на кого ќе му „тропаат“ пари во паричникот

Фото: Профимедиа

Ретроградното движење на Меркур и Венера ни ги расипува нашите планови, но астролозите тврдат дека постојат хороскопски знаци на кои помалку ќе влијаат овие аспекти, па ќе можат да заработат пари до крајот на месецот.

Ретроградното движење на Меркур негативно влијае на финансиите на Бикот, Лавот, Близнаците и Девицата. Поради тоа, најдобро е да не вложувате пари до крајот на месецот.

Сонцето влезе во Водолијата, а Марс наскоро ќе влезе во Јарецот, па на финансиски план среќа ќе имаат Водолиите, Јарците, Стрелците и Рибите.

Риби

Јупитер во вашиот знак ви носи просперитет и благосостојба, па можете да се испробате во игрите на среќа. Влегувањето на Марс во Јарецот следната недела ви носи соработка со некој којшто ви е пријател, па ќе има и повеќе пари за вас.

Стрелец

Метежот во вашето второ поле ви носи парична заработувачка од повеќе страни. Не само што ќе добивате подароци од сите страни, туку ќе успеете и долгорочно да се обезбедите. Подобро платена деловна понуда пристигнува дури од 28 јануари!

Водолија

Јупитер во Риби ја подобрува вашата финансиска состојба. Ќе ви биде полесно да дојдете до големи пари, па најдобро е да побарате покачување на платата. Во секој случај, на финансиски план ѕвездите работат за вас, па до 11 мај можете да очекувате и подобро платени деловни понуди.

Јарец

Сонцето во Водолија ви носи пари. Тоа се пари од некое наследство или од спонзорство. За разлика од другите знаци, не можете да очекувате некои поголеми пари, но тие секако ќе пристигнат. Ретроградната Венера ги кочи вашите планови до крајот на месецот.

 

 

 

Видео на денот