На брег во Франција најдени 900 КИЛОГРАМИ ДРОГА, уапсено 17-годишно момче

Речиси 900 килограми дрога, претежно кокаин, биле најдени во последните неколку недели на атлантскиот брег во Франција, соопшти обвинителството во градот Рен.

Обвинителството додало дека пакетите со дрога биле најдени од половина на октомври до 4. ноември долж целиот атлантски брег на Франција.

Како што е наведено во понеделникот, станува збор за „многу чист производ“.

Полицијата уапсила 17-годишно момче со пет килограми кокаин кој го земал од една плажа до која полицијата го забранила пристапот, бидејќи минатата недела овде биле пронајдени низа на пакети со дрога.

Обвинителството соопштило дека се разгледуваат различни претпоставки, но и дека веројатно дрогата стигнала во океанот поради хаварија на бродот кој ја превезувал.

Прочитајте и...  Заев: Поднесовме кривични пријави за „бомбите“ објавени последниве денови

Прочитај повеќе

Заев од Струмица: На 15 јули изборот е едноставен – повисоки плати за сите или богатење на неколкумина блиски до Груевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораст на новозаразени во Јужна Африка: Над 10.000 нови случаи на коронавирус

Слободен печат

Анти Ковид 19 правила за на плажа: Без дружби, на 6 метри дистанца!

Демонстрантите ја собориле статуата на Колумбо во Балтимор и ја фрлиле во океанот (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Поднесовме кривични пријави за „бомбите“ објавени последниве денови

МИА агенција

Јанушев: Се обврзуваме на реконструкција и рехабилитација на над 1.000 километри патишта (ВИДЕО)

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Почина првиот доктор од компликации на коронавирусот

Слободен печат

Болтон: Не е моја идејата за размена на територии меѓу Србија и Косово

Слободен печат

Трамп најави победа против радикалната левица и напредок во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Мицкоски: Нема да ја игнорираме реалноста за името, но нема да дозволиме оганот македонски да згасне додека постои ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Шилегов: Пред точно една година, започнавме со градба на зелениот кров на ГТЦ (ФОТО)

Слободен печат

Мој ДДВ: Објавени се 15-те добитници на награда од 100.000 денари

Слободен печат