На „Богородица” за излез се чека 15 минути

На граничниот премин „Богородица” чекањето за вршење на задолжителните полициски и царински формалности за излез од држвава изнесува од 10 до 15 минути и засега се одвива во најдобар ред. За разлика од вчера границата не е споена со возила, велат за МИА од дежурната служба на ГП Богородица.

Оттаму истакнуваат дека се во функција пет ленти за поефикасно работење и побрз проток на автомобилите и туристите за излез од државава.

На грчка страна, каде вчера се чекаше повеќе часа, состојбата е подобра и чекањето е сведено на пократко време.

Прочитајте и...  Наумовска: Очекуваме дека рокот за отпочнување на учебната година ќе биде пролонгиран

Прочитај повеќе

Груби: Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, албанската опозиција шири лажни вести

Слободен печат

Матоши: Не се укинуваат тестовите за македонските граѓани при влез во Косово

Миа Агенција

Наумовска: Очекуваме дека рокот за отпочнување на учебната година ќе биде пролонгиран

Слободен печат

Шасивари: Доделувањето на мандатот е нов политички преседан, Пендаровски доби функција која ја има само Макрон

Слободен печат

Протест во Скопје против поскапувањето на струјата: Не смееме да го дозволиме овој удар на нашиот грб!

Слободен печат

Протест пред седиштето на ЕВН во Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Втор протест за струјата во Тетово

Слободен печат

Во Кичево протести против поскапувањето на струјата

Слободен печат

Иванов: Нови избори не се опција, Костов: Се одбегнува ВМРО-ДПМНЕ, партија втора по ред со доделена легитимна моќ

Слободен печат

СДСМ демантира: Не е договорен премиер, ниту има решенија и поделба на ресори

Слободен печат

Косово ги отвора границите кон Северна Македонија, Албанија и Србија

Слободен печат

Договорен премиер по принципот три години Заев, една Зибери – ДУИ ќе управува со УЈП и МВР?

Слободен печат