На „Богородица” за излез се чека 15 минути – Слободен печат
Македонија

На „Богородица” за излез се чека 15 минути

На грчка страна, каде вчера се чекаше повеќе часа, состојбата е подобра и чекањето е сведено на пократко време.

На граничниот премин „Богородица” чекањето за вршење на задолжителните полициски и царински формалности за излез од држвава изнесува од 10 до 15 минути и засега се одвива во најдобар ред. За разлика од вчера границата не е споена со возила, велат за МИА од дежурната служба на ГП Богородица.

Оттаму истакнуваат дека се во функција пет ленти за поефикасно работење и побрз проток на автомобилите и туристите за излез од државава.

На грчка страна, каде вчера се чекаше повеќе часа, состојбата е подобра и чекањето е сведено на пократко време.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close