На барање на гледачите тимот на 1ТВ ќе работи волонтерски

По приведувањето на Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, кој ги застапуваше сопствениците на 1ТВ, од менаџментот на телевизијата решија да заминат на колективен одмор додека да се разреши скандалот од случајот „Рекет“.

Сепак, од вчера Информативната редакција на 1ТВ реши да продолжи со емитување на вести и информативни содржини, поради како што велат, барање на гледачите.

Од тимот на телевизијата нагласија дека ги предомислиле „бројните јавувања и реакции од нивните гледачи, со барања 1ТВ да ја продолжи својата програма, која во изминатата година на еден иновативен и професионален начин ја освежи и ја „разбуди“ македонската медиумска, особено телевизиска сцена, како што тоа одамна не се случило во медиумскиот простор на државава“.

Прочитајте и...  ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Тие решиле тоа да го прават врз волонтерска основа, а до кога ќе трае волонтерското работење не се знае, односно објавија дека ќе работат се додека техничките услови им го овозможуваат тоа.

Целото соопштение прочитајте го тука.

Прочитај повеќе

Пациентката која беше сомнителна нема коронавирус

Слободен печат

Мијалков не се сеќава на низа настани за „Монструм“

Еди Рама: Во Албанија нема ниту еден случај на коронавирус

Слободен печат

Ваква паника немаше ниту за Втората светска војна (ВИДЕО)

Слободен печат

Мартанс: Многу можности во С. Македонија за германските компании од енергетската ефикасност

Војислав Мојсовски

ПОТВРДЕНО: Прв случај на коронавирус во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Град Скопје донесе одлука да ги откаже екскурзиите на сите средни училишта (ВИДЕО)

Папата Франциск ја пропушта денешната миса поради болест

Слободен печат

Потврдени уште два случаи на заболени од коронавирус во Грција

МИА Агенција

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

ВО ЖИВО: СДСМ и Движењето БЕСА ја официјализираат коалицијата

Слободен печат

Комплексната врска помеѓу загадувањето на воздухот и климатската криза (Дел 2)

Слободен печат