НА БАРАЊЕ НА ФАНОВИТЕ: Мирјана Карановиќ во бикини се пофали дека ослабела 14 кг (ФОТО) - Слободен печат

НА БАРАЊЕ НА ФАНОВИТЕ: Мирјана Карановиќ во бикини се пофали дека ослабела 14 кг (ФОТО)

Една од најпознатите српски актерки Мирјана Карановиќ позната е по тоа дека води сметка за својот изглед. Освен што напорно вежба и здраво се храни, Мирјана која има 62 години може да се пофали и со својата фигура на која би и позавиделе и помладите колешки.

Таа во минатите десет месеци ослабела дури 14 килограми со што се пофали на Инстаграм.

„На барање на многубројните следбеници го прикажувам резултатот од 10 месечниот труд. 14 килограми помалку од минатото лето“, напиша актерката под фотографијата.

Прочитајте и...  Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Прочитај повеќе

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Слободен печат

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Слободен печат

Луна Џогани со длабокото деколте ги стави градите во прв план! (ФОТО)

Слободен печат

„Најголемата лага по Дедо Мраз“: Познатата емисија „Карпул Караоке“ всушност е телевизиска измама! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради овој „срам“ Ник Џоунс секогаш ќе ги памти Греми наградите! (ФОТО)

Слободен печат

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат

Остави Коментар

nine + twelve =

Прочитај повеќе

Пенелопе Круз мами воздишки во фантастичен цветен фустан! (ФОТО)

Слободен печат

Вистинскиот Волк од Вол Стрит ги тужи продуцентите: Бара 300 милиони долари отштета!

Слободен печат

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен печат

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Слободен печат

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Слободен печат

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Слободен печат