На автопат во Хрватска: Вози со 200 км/час во спротивна насока! (ВИДЕО)

Видеото што се појави на фејсбук-страницата „Во живо од хрватските улици“, уште еднаш покажува дека некои возачи не се доволно внимателни и на тој начин го загрозуваат и својот живот, но и животот на другите учесници во сообраќајот.

Возачот на БМВ-то по автопатот возел со 200 км/час во спротивна насока, разминувајќи се со автомобилите, а возачите што му се приближувале веројатно не успеале ни да ги протријат очите за да поверуваат дали тоа што го гледаат е вистина.

Видеото го снимила група момчиња, на кои тоа прво им било забавно, но кога сфатиле дека може да биде кобно за нечиј живот, побрзале да го стигнат невнимателниот возач, му свиреле и му мавтале, обидувајќи се да го натераат барем да забави, бидејќи возел во спротивна лента, пренесува Јутарњи лист.

Прочитајте и...  Проговори поранешната девојка на принцот Хари - По шест години откри долго криена тајна - „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Меѓутоа, кога невнимателниот возач ги видел, стиснал на гас, веројатно мислејќи дека момчињата сакаат да се тркаат со него, несвесен дека веројатно некој од нив вози во спротивна насока. За среќа на крај сепак ја намалил брзината.

Други детали не се познати.

🇭🇷🇭🇷🇭🇷 KAKVA KAMIKAZA: Vozač BMW-a vozio suprotnim smjerom na autocesti A5 brzinom od 200 km/h! ☠️☠️☠️

Publiée par Uživo sa hrvatskih prometnica sur Lundi 21 octobre 2019

Прочитај повеќе

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

Дневен хороскоп за 2 јуни: Ќе гледате на животот на поразличен начин и ќе ставите крај на проблем кој долго ве мачи

Слободен печат

Виц на денот – Притисок

Слободен печат

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат