На автопат снимено бизарно видео на маж и жена во автомобил кој се движел 100 км на час: Не можев да верувам што прават (ВИДЕО)

На интернет се појави видео на кое се гледа како возачот и совозачот во Тесла спијат за време на возење на автопат при брзина од сто километри на час.

-Бев вчудоневиден кога ги видов. Возев пред нив, возачот спиеше со наведната глава, рацете не му беа на воланот. Им свирев, но не реагираа. Изгледаа како да мораат да одат право во кревет, раскажа Дакота Рандал, кој двојката ја снимил и објавил на Твитер.

Иако возилата на Твитер имаат автопилот кој управува со нив, од компанијата ги предупредуваат возачите дека мора да бидат будни за време на возењето и да ги држат рацете на волан. Како што наведуваат тоа што автомобилот има автопилот не значи дека возачот треба да го остави без контрола.

Прочитајте и...  Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Прочитај повеќе

Заев ја обвини опозицијата за лаги и негативна кампања: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане во опозиција за да си ја обнови партијата

Слободен печат

Над 22.000 новозаразени од Ковид-19 во Индија

Слободен печат

Чулев: Полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори

Слободен печат

Њујорк пост: Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус

Слободен печат

Шахпаска: Преку инвестиции во инфраструктурата, инвестираме во економијата и во иднината

Слободен печат

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Реџепи: ВМРО-ДУИ може да формираат коалиција, но во опозиција

Слободен печат

Интегра во Куманово: Кокино ќе биде туристичка атракција, ќе се развива бањскиот, здравствениот туризам, брзи возови, преку транспортна стратегија

Слободен печат

Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

Слободен печат

Шеесетгодишна кавадарчанка сплете завеса за време на корона

Слободен печат

Зибери од Тетово: Општините ќе добиваат повеќе пари од државата

Слободен печат

Богојески и д-р Тепшиќ: Да го промениме трендот на иселување на населението од Македонски брод

Слободен печат