НА АВИОН МУ ЕКСПЛОДИРАЛЕ ГУМИТЕ ПРИ СЛЕТУВАЊЕ: Вистинска драма на аеродромот! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

НА АВИОН МУ ЕКСПЛОДИРАЛЕ ГУМИТЕ ПРИ СЛЕТУВАЊЕ: Вистинска драма на аеродромот! (ВИДЕО)

Истрагата за причината на инцидентот кој се случил во саботата е во тек.

На авионот Јунајтед ерлајнс му експлодирале гумите при слетувањето на аеродромот во Њуарк, американската сојузна држава Њу Џерси, а неколку патници се здобиле со лесни повреди.

Авионот на лет 627 од Денвер со 166 патници по експлозијата на гумите пролизгал на пистата додека не запрел, пренесува агенцијата АП.

Истрагата за причината на инцидентот кој се случил во саботата е во тек.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close