12 C
Скопје

Нѐ очекува убаво време: Сончево со температура до 22 степени

Сончево и топло време со максимална температура до 22 степени ќе преовладува денеска во земјава.

Во Скопје слично време со максимална температура до 20 степени.

Утринските температури, освен во Берово и Маврово, насекаде се над нулата. Најтопло е во Крушево и Виница, каде утринава се измерени пет степени.

Прочитајте и...  Протест на „Ивент индустријата": Бараме грантови, не работиме веќе 14 месеци

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар