МЗТ Скопје подготвува „метла“ за Работнички – Слободен печат
КошаркаСпорт

МЗТ Скопје подготвува „метла“ за Работнички

„Металците“ во пресрет на вечерашниот дуел со Работнички водат со 2:0 во победи и им е потребен уште еден триумф за шампионска титула

МЗТ Скопје вечерва (20.15 ч.) пред своите гледачи во СЦ „Јане Сандански“ ја имаат првата меч топка против Работнички која им носи шампионска титула. „Металците“ во финалето на домашниот шампионат водат со 2:0 во победи против тимот од Градски Парк и потребен им е уште еден триумф за седма шампионска титула.

Не само поради водството, избраниците на тренерот Ѓорѓи Кочов влегуваат како фаворити и во вечерашниот натпревар и поради прикажаната игра во претходните два натпревари како и проблемите со повредени играчи кај сè уште актуелниот шампион Работнички.

Имено, тренерот Марин Докузовски во финалето остана без двајцата плејмејкери, прво се повреди Димитар Мираковски, а во вториот натпревар, Димитар Караџовски по неполна минута заработи повреда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close