9 C
Скопје

МЗТ Скопје и Работнички ќе играат во Бања Лука!

Вториот турнир од сезоната 2020/2021 во АБА 2 лигата ќе се игра во Бања Лука. Домаќин на т.н. „балон“, вториот во оваа сезона, ќе биде екипата на Борац од Бања Лука, со помош на Игокеа од Александровац, учесник во АБА конкуренцијата.

По Златибор, двата македонски претставници во првиот месец од 2021 година ќе треба да се префрлат од домашните, на предизвиците кои со себе ги носи играњето во ова регионално натпреварување.

Во текот на јануари, МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе одиграат уште четири или пет натпревари од регуларниот дел.

Засега, МЗТ Скопје Аеродром со скор од три победи и еден пораз е на делба на второто место на табелата.

Работнички има половичен ефект, две победи и два порази, и е во средишниот дел на табелата во АБА 2 конкуренцијата.

Прочитајте и...  Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Поврзани вести

Тошевски два месеци во аут, го пропушта турнирот на младата репрезентација во Анталија

Слободен печат

Спасителот на Барселона подготвува удар на Реал и Перез, им краде две засилувања

Слободен печат

Европските медиуми го одбележаа историскиот успех на Ѓоковиќ, признание дојде и од Швајцарците

Слободен печат

Познати датумите кога ќе играат Вардар и Веспрем во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Ѓоковиќ се огласи по историскиот успех: Денеска е голем ден

Слободен печат

Предлог на Јувентус за револуција во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар