МЗТ Скопје Аеродром е последниот учесник во полуфиналето

Фото: kfsm.mk

„Аеродромци“ беа блиску пред елиминација, но успеаја да надополнат минус од 10 поени за три минути, и во продолжение да го совладаат Куманово 2009 (94:93)..

„Мајсторката“ за пласман во полуфиналето во Аеродром, донесе голема борба и уште поголема неизвесност, на крајот МЗТ Скопје закажи битки против Пелистер за место во големото финале.

Во победничките редови доминираше Олуџоби со 32 поени (девет скокови), следен од Гравет со 21 поен (осум скокови, 10 асистенции).

На спротивната страна 27 поени беа дело на Црниќ, 19 запиша Робев (пет скокови), а 17 Ливингстон (10 асистенции).

Во второто полуфинале силите ќе ги одмерат екипите на Работнички и Еуро Никел.

Видео на денот