3 C
Скопје

МВР: Во изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 потпишале изјави за самоизолација.

Како што информира МВР, полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што се евидентирани две кои не ја почитувале мерката.

За неносење заштита на лице регистриран е 461 прекршок.

Прочитајте и...  Теохарис: Вакцинацијата не треба да биде предуслов за патување

Поврзани вести

ВЛАДАТА ПОТВРДИ: Кафулињата и рестораните ќе работат до 21.00 часот, хотелите со редовно работно време

Слободен печат

Компаниите ќе бидат ослободени од царинските давачки за една година

Слободен печат

ВИДЕО | ВО ЦРНА ГОРА СЕПАК СЕ ФРЛАА ПО СВЕТИОТ КРСТ: 10-годишно момче најбрзо стигна до крстот во Беране! 

Слободен печат

Може ли попис и бојкот во исто време

ВИДЕО | УАПСЕНИ СО НАД ДВА ТОНИ КОКАИН: Дрогата ја криеле во 40 тони јаглен во шпанско пристаниште!

Слободен печат

ЕК: До лето треба да се вакцинираат барем 70 отсто од возрасната популација

Слободен печат

Остави Коментар