15 C
Скопје

МВР: Викендот казнети 412 граѓани за неносење на заштитна маска

Вкупно 412 прекршоци за неносење заштита на лице се изречени во изминатите 24 часа на територијата на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

МВР информира дека неодговорните граѓани се санкционирани и повторно апелира да се почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со ковид-19.

Прочитајте и...  Македонија, БиХ и Косово ќе добијат 100.620 дози „Фајзер“ вакцина

Поврзани вести

Богдановиќ: Бараме вклучување на повеќе институции за предмети поврзани со ДУП-овите

Слободен печат

Лавров: ЕУ ги загрозува преговорите со воведување санкции за Иран

Слободен печат

Џафери им го честита почетокот на Рамазан на припадниците на исламската вероисповед

Слободен печат

Филипче: Цените за лекување на коронавирус во приватните клиники предлагаме да се движат од 40.000 до 305.000 денари

Слободен печат

Радев ја закажа првата седница на новоизбраниот бугарски Парламент за 15 април

Слободен печат

ВИДЕО | Дисоска: Жените претприемачи треба да добијат помош од владата затоа што се најдоа под поголем удар на пандемијата

Александра Бубевска

Остави Коментар