МВР: Викендот казнети 412 граѓани за неносење на заштитна маска

Фото: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Вкупно 412 прекршоци за неносење заштита на лице се изречени во изминатите 24 часа на територијата на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

МВР информира дека неодговорните граѓани се санкционирани и повторно апелира да се почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со ковид-19.

Видео на денот