МВР СО ДЕМАНТ: Нема изградба на мигрантски кампови во Македонија – Слободен печат
ВестиМакедонија

МВР СО ДЕМАНТ: Нема изградба на мигрантски кампови во Македонија

Од МВР апелираат до граѓаните да не наседнуваат на ваквите лажни вести.

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на територијата на Република Северна Македонија. Станува збор за лага со цел да се манипулира јавноста.

-На министерскиот форум за правда и внатрешни работи ЕУ- Западен Балкан што денеска се одржа во Скопје темата воопшто не беше разговарана, а ставот на МВР и Владата на Република Северна Македонија е јасен и дециден дека никогаш нема да се прифати изградба на кампови на територијата на нашата држава- наведуваат од МВР/

Од МВР апелираат до граѓаните да не наседнуваат на ваквите лажни вести.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close