7 C
Скопје

МВР: Пронајдено бесживотно тело на 32 годишен маж во неговиот дом во Гостивар

На 12 јануари оваа година, околу 14:30 часот, во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во сопствениот дом бил пронајден починат Д.М. (32).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Прочитајте и...  Царовска: Реформите се сукцесивни и ниту еден наставник нема да остане без работа

Поврзани вести

Мицкоски на средба со хрватскиот премиер Пленковиќ

Слободен печат

Поранешниот шеф на Службата за јавна безбедност: Во Србија се подготвуваше „бомба“ против претседателот Вучиќ, како онаа во Македонија!

И.И.

Мицкоски на средба со Петир: Спорот со Бугарија е последица на нестабилната политика на Заев

Слободен печат

Николовски: После 19 години создадени се нормативни услови да се реализира попис

Слободен печат

Средба на министерот Спасовски со директорот на Агенцијата за примена на јазикот

Слободен печат

Грција очекува дополнително зајакнување на грчко-американските односи со новата администрација на САД

Слободен печат

Остави Коментар