22 C
Скопје

МВР: Приведени разбојници во Кисела Вода, украденото ќе биде вратено на сопствениците

Приведени четири лица за разбојништво и тешка кражба во Кисела Вода. Двајца од нив му ги земале парите на доставувач, а двајца украле пари, накит и мобилен од куќа.

Од МВР соопштија дека на 4 февруари приведени се Ф.Г. (20) и В.С. (20) од Скопје поради одсновано сомнение дека на 26 јануари оваа година извршиле разбојништво над З.Ц., доставувач во правно лице и му одзеле пари. Во службениот разговор, приведените го признале делото и против нив ќе биде поднесена кривична пријава.

Полицајци од ОКР Кисела Вода вчера ги привеле Е.Д. (21) и Џ.И. (19) поради основано сомнение дека истиот ден извршиле „тешка кражба” во куќа на улицата „Драга Стојанова” и украле пари, накит и мобилен телефон.

Од полицијата велат дека по документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена кривична пријава.

Поврзани вести

ВИДЕО | Заев: Ако може ЕУ да води кампања од јавен интерес, зошто да не може државата

Исплатени ученичките и студенските стипендии за мај

Слободен печат

Заев: Секој има право да побара ново судење доколку има нови докази и аргументи

Слободен печат

Приведено лице барано од турската полиција за убиство

Г-7 повика на отпочнување на преговорите за членство на Северна Македонија и Албанија во ЕУ

Слободен печат

Бектеши – Џентолини: Имплементацијата на Економско-инвестицискиот план за Западен Балкан е клучот за пост-ковид заздравување на економијата

Слободен печат

Остави Коментар